Yazılama Sohbetleri: Projecilik ve Neoliberal Çıkmaz

17 Nisan 2018

Projecilik ve Neoliberal Çıkmaz kitabımızın yazarı Zeynep Beşpınar, 28 Nisan Cumartesi günü, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Kadıköy’de bir söyleşi gerçekleştirecek. Yazarımıza Şule Süzük eşlik edecek.

“Kitap, neoliberal politikaların Türkiye’deki uygulamalarının kadınlar açısından sonuçlarına odaklanıyor. Bunu yaparken, son yıllarda yoğunlaşan, kadınlara yönelik proje ve uygulamaların amaçları ve hayata geçirilme süreçlerini irdeleyerek, neoliberal-muhafazakâr toplumsal dönüşümün önemli bir parçasına ışık tutuyor. Olup bitenlerin kadınların yaşamlarında ne anlama geldiği sorusunu yanıtlamaya çalışıyor. Tartışma, Türkiye’de geleneksel örüntülerin hem toplumsal dokuda hem de aile içinde etkinliğini belirgin ölçüde koruduğu bir bölgeye, dahası, Türkiye’nin siyasal ve toplumsal gündemleri açısından oldukça belirleyici bir yeri olan Kürt coğrafyasına odaklanarak yürütülüyor.”

Konuşmacılar: Zeynep Beşpınar, Şule Süzük

Giresun Kitap Fuarı’ndayız!

5 Nisan 2018

7-15 Nisan 2018

23. İzmir Kitap Fuarı’ndayız!

5 Nisan 2018

14-22 Nisan 2018
KÜLTÜRPARK – ULUSLARARASI İZMİR FUAR ALANI

3. Merzifon Kitap Fuarı’ndayız!

29 Mart 2018

31 Mart – 8 Nisan
Kapalı Fuar Alanı

2. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’ndayız!

29 Mart 2018

30 Mart – 8 Nisan
EGS Fuar Alanı
B10 Standı

Yazılama Sohbetleri: Ülkemin Kaçan Gönenci

28 Mart 2018

Yazılama sohbetleri kitaplarla yazarları, okurlarla buluşturuyor. Birlikte düşünmek, tartışmak, düşünsel ve siyasal yaşamı zenginleştirmek için.

Ülkemin Kaçan Gönenci
Kriz döngüsünden çıkmak için yöntem, dönemler, tartışmalar

Bu kitapta, iktisatçı Dr. Osman Sarı, Türkiye’nin ekonomik gelişimini farklı bir bakış açısı ile ele alıyor. Bu gelişimin döngülerle ilerlediğini açıklayan yazar, iktisadi süreçlerin bazı toplumları gönenç toplumu haline getirirken, bazılarını batakhaneye çevirdiğini belirtiyor.

Gelişim sürecindeki dönemleri siyaset ve emperyalizm bağlamında incelerken, ortaya çıkan kriz döngüsünden çıkmak için bir yöntemi tartışmaya açıyor.

Konuşmacılar: Osman Sarı – Gülay Dinçel

16. Bursa Kitap Fuarı’ndayız!

13 Mart 2018

17-25 Mart 2018
Yazılama Standı
TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
Osmangazi/BURSA

Yazarımız Fabián Escalante Küba’da Ödül Aldı

8 Mart 2018

Fabián Escalante’nin geçen yıl yayınevimiz tarafından “Kennedy Cinayeti: Bilinenin Ötesinde” adıyla yayımlanan, Más allá de la duda razonable Küba’da 2017 yılının en çok satan kitabı oldu. Fabián Escalante’ye kitabının bu başarısı dolayısıyla Küba Kitap Enstitüsü tarafından, 27. Uluslararası Havana Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen bir törende ödül verildi.

Fotoğrafta Escalante ödülünü alıyor. Sağında, Enstitü Başkanı Juan Rodriguez.