Yazar Hakkında

Yazar Görseli

Ahmet Antmen

12 Eylül 1979'da Mersin'de doğdu. Üniversiteye kadar olan öğrenimini bu kentte tamamladı. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik yılları boyunca, ODTÜ Edebiyat Topluluğu başkanlığını yürüttü. Topluluk üyeleriyle birlikte Nikbinlik dergisini çıkartmaya başladı. Uzunca bir süre derginin genel yayın yönetmenliğini yürüttü. Derginin şiir dinleti grubunun düzenlediği gösterimlerde yer aldı, bu dinletilerin senaryolarını yazdı. Ayrıca belirli sürelerle Damar, Kül ve Sanat Cephesi dergilerinin yayın kurullarında bulundu. Damar dergisinin sanat yönetmenliğini de üstlendi. Dergilerin yanı sıra, Edebiyatçılar Derneği Genel Sekreterliği görevinde de bulundu. Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve ODTÜ Mezunlar Derneği başta olmak üzere 13 yıldır çeşitli kurum ve kuruluşlarda tarih, teori ve pratik temelli edebiyat atölyeleri düzenlemektedir. Ülke çapında pek çok edebiyat etkinliği ve festivalinin düzenleyici kurul ve ekiplerinde yer almıştır.

Şiir, makale ve öyküleri Evrensel Kültür, Edebiyat ve Eleştiri, Sol, Öteki-Siz, Damar, Nikbinlik, Sanat Cephesi, Uç, Eylülce, Kül gibi ülke çapında yayın yapan pek çok dergide yayımlandı. 2002 yılı SES Birincilik Ödülü'nü alan Ayrıksı Otları adlı ilk şiir kitabı 2003 yılında okurlarla buluştu. Arkadaş, Doruk, Papirüs, Gri, Kağıt Gemi gibi kimi yayınevlerinde yöneticilik, editörlük ve çevirmenlik görevlerinde bulundu. Gılgamış Destanı, Medyada Savaş Yalanları ve Odysseus gibi kitapların çevirmenliğini ve editörlüğünü üstlendi. Çocuklar ve gençler için kimi Dünya Klasikleri'ni Türkçeye uyarladı. TRT için Evinde Yabancı isimli gurbetçilerin öykülerinden oluşan bir derleme kitabın da çevirmen ve editör ekibinde yer aldı.

Yayınevimizdeki Kitapları

% 30 indirim
Beri_zaman_mahallesi_final-kapak

Beri Zaman Mahallesi

 22,00  15,40

5000 yıldır değişmedi. İktidar, daha güzel ve başka bir dünya düşünü barındıranları susturmanın, yok etmenin adı oldu hep. Üretim araçları,…