Seçmeli Kitap Abonesi'yim. Abonelik hakkımdan kalan kotamı nasıl takip edeceğim?

Sitemize kullanıcı kimliğinizle girdiğinizde, üst barda kullanıcı adınızın yazılı olduğu kullanıcı menüsünden “Hesabım" sekmesine girerek, kalan kotanızı görebilirsiniz.

Seçmeli Kitap Abonesi'yim. Aldığım kitaplar, ücretsiz kitap kotamı aşarsa ne olur?

Almak istediğiniz kitap adedi kotanızı aştığında, sistem sizi uyarır ve almanıza izin vermez. Alınanlar listesinden kitap eksilterek kotanız dahilindekileri alabilirsiniz. Eğer kotanızın zaten dolu olduğu bir aşamadaysanız, abonelik yenilemeniz gerektiği bildirilir. Ya da kullanıcı olarak aboneliğinizin bittiği işlenmiştir ve kitap fiyatı üzerinden alım yaparsınız.

Seçmeli Kitap Abonesi'yim. Kotam doldu ve abonelik yenilemek ya da ödemeyle kitap almak istiyorum.

Kotanız dolduğunda, sistem “Seçmeli Kitap Abonesi" statünüzü kaldıracaktır. Bu aşamada, kitap alımına ücret ödeyerek devam edebilir ya da abonelik yenileyebilirsiniz. Abonelik yenilediğinizde, statünüz yeniden “Seçmeli Kitap Abonesi" olarak güncellenecek ve 20 kitaplık ücretsiz kitap edinme süreciniz başlayacaktır.

Seçmeli Kitap Abonesi'yim. Çevremdekilere de armağan etmek üzere yeni abonelikler satın almak istiyorum.

Seçmeli Kitap Aboneliği alabilmek, her kullanıcı için 1 adetle sınırlanmıştır. Armağan etmek istediğiniz kişiler için, onlar adına yeni kullanıcı hesapları açmanız gerekir. Bunun için, kendi kullanıcı hesabınızdan çıkarak Seçmeli Kitap Aboneliği alın ve ödeme aşamasında, yeni bir adla hesap oluşturun. Böylece, her abone için ayrı kota işletilmesi mümkün olacaktır.

Seçmeli Kitap Abonesi'yim. Bazı kitapları, ücretiyle satın almak ve kotamın eksilmemesini sağlamak istiyorum.

Bunun mümkün olabilmesi için yeni bir kullanıcı hesabı açmanız gerekmektedir. Var olan kulanıcı hesabınızdan çıkarak, alım işlemlerinizi yapabilir, ödeme aşamasında yeni bir kullanıcı olarak kaydolabilirsiniz.

Kullanıcı menüsündeki "Aldıklarım" ile "Hesabım" sayfasındaki "Kitap Alımlarım" arasındaki fark nedir?

“Hesabım" sayfasındaki “Kitap Alımlarım", ödemesini yaparak satın aldığınız kitapları ve bu kitaplara ilişkin bilgileri içerir.

Kullanıcı menüsündeki ve “Alışveriş Çantası"ndaki “Aldıklarım" ise, henüz satın alma işlemi tamamlanmamış olan, “Alınanlara Ekle" dediğiniz kitapları gösterir.

“Alınanlara Ekle" dediğinizde “Aldıklarım"da listelenen kitaplar, henüz ödeme işlemi tamamlanmadığından satın alınmamıştır ve üzerlerinde değişiklik yapabilir,  almaktan vazgeçebilir, adedini düzenleyebilirsiniz.

Eğer “Seçmeli Kitap Abonesi"yseniz, silinene kadar bu listedeki kitaplar kotanızdan düşülmüş olarak sonuç gösterecektir, satın almaktan vazgeçtiğiniz takdirde yeniden kotanıza eklenecektir.

Takip Listesi nedir, nasıl kullanılır?

“Takip Listeme Ekle" tuşu, ilgili kitabı, size özel bir listeye ekler. İlgilendiğiniz, ancak baskısı olmayan, fiyatının değişmesini ya da bir kampanyaya dahil edilmesini beklediğiniz kitaplar için kullanılır. Listenizdeki kitaplarda herhangi bir değişiklik olduğunda, sistem sizi bununla ilgili bilgilendirir.

Eğer kullanıcının Takip Listesi, başkalarının da görebilmesine ayarlıysa, aynı zamanda bir ilgilenilen kitaplar iletişim ağı niteliği taşır. Kullanıcılarımız birbirlerinin hangi kitabı takip ettikleri hakkında bilgilenir ve dikkatlerinden kaçmış olabilecek kitapları öğrenebilir. Bu yönüyle, Takip Listesi, bir anlamda kitap tavsiyesi niteliği de taşır. Ayrıca her kullanıcı, kendi Takip Listesini sosyal medya hesaplarında da paylaşabilir.

Bazı kitap sayfalarındaki "Stoklara Girince Haber Ver" tuşu nedir?

Bazı kitaplarımız stoklarımızda kalmamıştır ve/ya da henüz yeni baskıları yapılmamıştır. Bu kitapların sayfalarına girdiğinizde gördüğünüz bu düğmeye tıkladığınızda ve açılan pencereye bir e-posta adresi girdiğinizde, ilgili kitabın yeni baskısı yapıldığında ve/ya da stoklara eklendiğinde, girdiğiniz adrese artık stoklarda mevcut ve alınabilir olduğu bilgisi iletilir.

Ayrıca, oluşturduğunuz bu listeler, talep anlamı taşır ve yayınevimizin beklenen kitapları hakkında fikir edinmemizi sağlar.

Yayınevinize kimi değerlendirmelerimi, önerilerimi, sorularımı iletmek istiyorum.

“İletişim" linki üzerinden, iletmek istediğiniz görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu bölümde göreceğiniz “ilgili konu" seçenekleri, yayınevimizin ilgili bölümüne ulaşması ve daha hızlı, daha sağlıklı yanıt alabilmeniz açısından bize yardımcı olacaktır.

Siteden alışverişte girilen bilgilerimiz güvencede mi?

Sitemizde kitap alımı sırasında yapılan tüm işlemler ve kredi kartı bilgileri dahil kişisel veri iletimi, dünyada geçerli güvenlik standartları ile korunmaktadır. Kişisel ve kredi kartınıza ait bilgiler Let’s Encrypt SSL yazılımıyla şifrelenmekte ve ödeme işlemleri sırasında doğrudan bankanızın 3D güvenlik sistemine bağlanarak güvenlik kademesi artırılmaktadır.

Tüm kişisel verileriniz, banka ve kredi kartı bilgileriniz internet güvenliği konusunda kötü niyetli girişimlere karşı korunmakta, sistemimizde erişilebilir bilgi kaydı tutulmamaktadır.