Bilimsel Yeni Verilerin Işığında

Diyalektik Materyalizm

Diyalektik materyalizm herhangi bir felsefi akım değildir; içinde bulunulan siyasi durum ve sınıf mücadeleleri ile doğrudan ilişkilidir. Günümüzün karanlığında bilime olduğu kadar, siyasi mücadelelere de ışık tutan bu yöntem tekrar ele alınmaya, geliştirilmeye gereksinim duyuyor.

Zira diyalektik materyalizm olmuş bitmiş, tamamlanmış bir kuram değil, yeni bilimsel verilerin ışığında sürekli gelişen bir düşünme yöntemi ve mücadele kılavuzudur.

Bu kitap, dünyanın devrimci bir altüst oluş dönemine doğru gittiğinin inancıyla hazırlandı, çünkü her devrimci dönemin devrimci bir teoriye ihtiyacı var.

 24,00  16,80

Diyalektik materyalizm herhangi bir felsefi akım değildir; içinde bulunulan siyasi durum ve sınıf mücadeleleri ile doğrudan ilişkilidir. Günümüzün karanlığında bilime olduğu kadar, siyasi mücadelelere de ışık tutan bu yöntem tekrar ele alınmaya, geliştirilmeye gereksinim duyuyor. Zira diyalektik materyalizm olmuş bitmiş, tamamlanmış bir kuram değil, yeni bilimsel verilerin ışığında sürekli gelişen bir düşünme yöntemi ve mücadele kılavuzudur. Bu kitap, dünyanın devrimci bir altüst oluş dönemine doğru gittiğinin inancıyla hazırlandı,
çünkü her devrimci dönemin devrimci bir teoriye ihtiyacı var.

Ağırlık 0.140 kg
Editör

Erhan Nalçacı, Iraz Akış, Mehmet Ali Olpak

Düzelti

Halil İbrahim Çiçek

Kapak Tasarım

Levent Karaoğlu

İç Sayfa Düzeni

Umut Tuna

Basım Tarihi

ISBN

978-605-2222-15-7

Sayfa Sayısı

181